GRĮŽTI

Įranga muziejams

Ką daryti, kad muziejaus ekspozicija taptų tokia įdomi, jog galėtų nukonkuruoti pomėgį sėdėti įbedus akis į televizorių ir internetą, žaisti kompiuterinius žaidimus ir klausyti muzikos? Uždavinys ne iš lengvųjų, tačiau įveikiamas. Kaip rodo pasaulinė patirtis, šiandien pritraukti lankytojų gali tik tinkamos įrangos muziejams parinkimas: virtualiųjų ekspozicijų kūrimas, interaktyvieji žaidimai ar kitos technologinės naujovės, kurios pasyvius žiūrovus paverčia aktyviais dalyviais.

Paskutinis mūsų darbas – Valstybės pažinimo centras įrengtas Prezidentūroje. Tai pripažinta moderniausiu musieju Lietuvoje – Plačiau.

Virtualioji aplinka ir vizualiniai sprendimai

Sujungdami savo ir mūsų tarptautinių partnerių patirtį, žinias ir įžvalgas, galime Jums pasiūlyti virtualųjį pasaulį, į kurį galėsite patekti naudodami 3D ar net 4D technologijas.

Norint lankytojus perkelti į virtualųjį pasaulį, reikalingi projektoriai, pasižymintys puikiomis spalvų atkūrimo savybėmis, tad mes siūlome mūsų partnerių „Christie“gaminius, kurie garsėja visame pasaulyje dėl itin geros vaizdo kokybės ir patikimumo.

Kodėl muziejai renkasi įmonės „Christie“ siūlomus gaminius? Pagrindinė priežastis – šių gaminių vaizdo kokybė ir patikimumas. Norint lankytojus perkelti į virtualųjį pasaulį, reikalingi projektoriai, pasižymintys puikiomis spalvų atkūrimo savybėmis.  Esame įsitikinę, kad bet kuriai ekspozicijai rasime tinkamą „Christie“ gaminį. Nėra nei per didelės, nei per mažos ekspozicijos ar per mažo biudžeto. „Christie“ gaminiai pasižymi patikimumu, mažomis eksploatacinėmis sąnaudomis, ilgaamžiškumu ir itin paprastu naudojimu.

Pavyzdžiui, vienas iš variantų būtų „Christie Mirage HD7Kc“, skleidžiantis 6 500 ANSI liumenų šviesos srautą ir turintis įdiegtą „3-Chip DLP“ technologiją. „c“ simbolis projektoriaus pavadinime reiškia, kad projektorius pasižymi geresnėmis spalvų atkūrimo savybėmis ir naudojamu specialiu objektyvu, padedančiu perteikti kuo natūralesnes spalvas, kontrastą ir šviesumą. Projektoriuje įdiegta nuotolinio valdymo funkcija, todėl jo techninę priežiūrą galima atlikti kur kas sparčiau ir veiksmingiau.

„Christie Mirage“ serijos projektoriai yra labiausiai paplitę 3D stereoskopiniai projektoriai pasaulyje. „Christie Mirage 4K“ yra vienintelis tokios rūšies projektorius, galintis atkurti vaizdą net 120 Hz dažniu. „Christie Mirage“ J serijos projektoriuose naudojamos „Xenon“ lempos yra geriausias galimas pasirinkimas natūralioms spalvoms atkurti. „Christie Mirage“ WU-L serijos projektoriuose naudojamas LED šviesos šaltinis leidžia panaudoti šiuos projektorius ilgalaikėms transliacijoms. „Christie Mirage“ serijos projektoriai naudojami „Christie CAVE™ “ sprendimuose.

„Christie“ virtualioji aplinka naudotojams atveria daug puikių galimybių. „Christie CAVE™“ – tai pažangus pritaikytas patalpos dydžio vizualizacijos sprendimas, leidžiantis daugeliui naudotojų dalytis ta pačia patirtimi. Visi dalyviai vienu metu patenka į tą pačią virtualiąją aplinką, taigi komanda gali dirbti kur kas darniau, padaryti daugiau vertingų atradimų ir sparčiau priimti sprendimus.

Įdiegę pažangius trimačius „Christie“ vizualizacijos sprendimus, galėsite kurti bet kokio dydžio ar formos vaizdus, juos projektuoti iš priekio ar užnugario, sferiniame, cilindro ar kūgio formos arba plokščiame ekrane, mažame ekranėlyje ar ant didžiulio skliauto.

Įprastam paketui priklauso mūsų garsusis 3 lustų DLP® technologija pagrįstas raiškusis stereoskopinis projektorius su ksenoninėmis, dvigubomis P-VIP® arba LED lempomis, turintis įdiegtą judesio stebėjimo funkciją ir pasižymintis interaktyviosiomis galimybėmis bei tikralaike trimate kompiuterine grafika, – visa tai aprėpia puikus sukomplektuotas sprendimas.

„Coolux“ yra pirmaujanti medijų serverių, interaktyviųjų ir nestandartinių vizualizacijų bendrovė. 2015 metais bendrovę „Coolux“ įsigijo pasaulinė vaizdo sprendimų lyderė „Christie“. „Coolux“ įranga leidžia atlikti projektorių susiejimo „Edge-blending“, projektavimo ant išgaubtų paviršių „Image-warping“, projektorių ir ekranų valdymo, interaktyviųjų „Multi-touch“ rūšies ekranų sukūrimo ant bet kokio paviršiaus, interaktyviųjų objektų sekimo „Tracking“ ir daugelį kitų TV laidų, muziejų ekspozicijų, koncertų, parodų instaliacijų valdymo funkcijų.

Muziejams skirti produktai:

 • LCD (skystųjų kristalų) projektoriai
 • „1-Chip DLP“ ir „3-Chip DLP“ projektoriai
 • Lazeriniai ir LED šviesos šaltinio projektoriai
 • „Christie Microtiles“ vaizdo kubai
 • „Christie“ vaizdo sienelės
 • „LCD Pro“ serijos ekranai
 • „Christie Spyder“ vaizdo procesoriai
 • „Pandora“ medijų serveriai ir vaizdo valdikliai
 • „Pandora“ daugialypės terpės programinė įranga
 • „Pandora Box Manager“ valdymo programinė įranga
 • „Pandora Box Editor“ turinio redagavimo ir kūrimo programinė įranga
 • „Widget Designer“ interaktyviųjų aplikacijų programinė įranga
 • „Airscan“ interaktyvusis „Multi-touch“ valdiklis
 • „Pandoras Box NetLink“ tinklo keitiklis
 • „ID Tags“ jutikliai, skirti objektui interaktyviai valdyti
 • „Sonic Emotion“ 3D garso procesorius

Interaktyvieji žaidimai

Kita sparčiai populiarėjanti sritis – interaktyvieji žaidimai, įtraukiantys žiūrovą į pažinimo procesą ir suteikiantys jam gerų emocijų. Šiuo metu galite rinktis mūsų sukurtus iš išbandytus interaktyviuosius žaidimus – „Fotoveidrodis“, „Žemėlapis“, „Magiškasis kilimas“ ir „Teleportacija“ – arba galime sukurti naują žaidimą pagal Jūsų individualius poreikius.

„Fotoveidrodis“ – tai interaktyvusis žaidimas, kuriame įvairūs objektai valdomi judesiais neliečiant ekrano ir nenaudojant jokių papildomų valdiklių. Žaidėjas gali pasimatuoti kepurę akinius, drabužius, vėliavas ar išbandyti kitus specifinius Jums sukurtus atributus virtualioje realybėje. Žaidžiant sukuriama dalyvio nuotrauka su įspūdingomis įvaizdžio detalėmis ir, žinoma, dovanojama gera nuotaika!

„Teleportacija“ – tai didelės raiškos virtualiosios realybės poveikis, kai dalyvis perkeliamas į tam tikrą aplinką: gražiausias pasaulio vietoves, miestus, parkus ir t.t. Žaidėjui dovanojama jo nuotrauka virtualiojoje erdvėje, kuria iš karto galima dalintis socialiniuose tinkluose!

„Žemėlapis“ – tai unikalus rankų judesiais valdomas žaidimas, kuriame siejamos geografijos ir istorijos žinios bei informacija apie lankytinus objektus. Šis žaidimas gali būti pritaikomas įvairiems pažintiniams projektams, kuriuose siekiama informaciją pateikti žaismingai ir patraukliai. Žaidžiant galima kur kas įdomiau perteikti daugybę įvairiapusiškos informacijos!

„Magiškasis kilimas“ – tai sprendimas, kuriam įgyvendinti naudojame naujausią programinės įrangos platformą, leidžiančią kurti interaktyviąsias projekcijas ant bet kokio paviršiaus. Žaidžiant daug gerų emocijų patiria ne tik žaidėjai. Įspūdingas reginys nepalieka abejingų ir stebėtojų !

Mes galime pritaikyti šiuos žaidimus Jūsų poreikiams arba sukurti naujus interaktyvius sprendimus konkrečiai ekspozicijai.

Konsultacijos

Kokia įranga yra tinkamiausi muziejams? Koks geriausias ekrano dydis ar reikalingiausias projektoriaus galingumas? Į kokius dalykus būtina atkreipti dėmesį renkantis projektorių ar ekraną, jei naudojami kompiuterių ir vaizdo signalai? Kokius interaktyvius žaidimus galima pritaikyti ar sukurti Jūsų aplinkoje? Jei Jums kyla tokių ar panašių klausimų, susisiekite su mumis!

+ Daugiau
How to enable JavaScript in your browser